Szegedi Hírek Fiatalodnak a rendőrautók 2017.12.19.
A Csongrád megyei rendőr-főkapitányság 82 darab új szolgálati gépjárművel gazdagodott. Így a járőrautók átlagos életkora a megyében hét évről négy évre csökkent. Az Audi, Volkswagen, Škoda, Mercedes és Suzuki típusú gépjárműveket hétfőn ünnepélyes keretek között adták át. A Csongrád megyei rendőrkapitányságok parancsnokai veszik át az új szolgálati gépjárművek kulcsait a főkapitánytól. Piros Attila szerint nagy ünnep a főkapitányság életében a mai nap, hiszen a járműpark ilyen minőségi és mennyiségi fejlesztésére nem volt példa az elmúlt években. Piros Attila, rendőrfőkapitány, Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság: „Azt gondolom, hogy a rendőri szolgálat, amikor nyáron, télen, hóban, melegben, kint a tanyavilágban vagy éppen az m5-ös vagy m43-as autópályán, nekünk az egész megye területén mindenhol biztonságban és időben el kell jutni, hogyha segítséget várnak tőlünk és ehhez ezek a járművek különféle típusai abszolút megfelelnek számunkra.” Újdonságnak mondható, hogy a gépkocsikon új, szöveges feliratok megjelenítésére alkalmas fényhidak is helyet kaptak, amelyek segítségével a rendőri intézkedés rövid tartalmát, illetve a közlekedés szempontjából fontos tájékoztató információkat jeleníthetnek meg az úton lévőknek. Piros Attila, rendőrfőkapitány, Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság: „Talán régebben már ilyet láthattunk, meg külföldi kocsikon, hogy amikor a rendőri jelzésnek megfelelően, a fényhídnak a hátsó oldalán a követő autónak jelzést tudunk adni, hogy ellenőrizzük, merre térjen ki, vagy éppen álljon meg mögöttünk. Ez a kommunikációnak egy új típusú eszközrendszere.” A gépjárművek szállítói öt évig vagy 200 000 kilométer futásteljesítményig biztosítják a szervizhátteret, minden gépjárműhöz rendelkezésre áll a nyári és a téli gumiabroncskészlet. A gépkocsik megfelelnek a biztonsági, a környezetvédelmi és a rendőrségi követelményeknek, vezetést támogató rendszerekkel és légkondicionálóval is ellátták a járműveket.

Új rendőrautók

Új rendőrautók

Új mentőautót kapott a Budafoki Mentőállomás

Három új rendőrautó került a "fa alá"

🚨Közúti SUTTYÓSÁGOK – mutatjuk a legpofátlanabb sofőröket

Hatvan új rendőrautó

10 új elektromos rendőrautó áll hamarosan szolgálatba

Rendőr az ékszertolvajok között

Új gépjárműfecskendővel bővült a Szombathelyi Hivatásos Tűzoltó Parancsnokság járműállománya

Rendőrségi Nyílt Napot tartott a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Megnéztük a legújabb rendőrautókat - a rendőrségnél is beköszöntött a turbókorszak

Már nem Piros Attila a Csongrád megyei rendőrfőkapitány - Szegedi Hírek - 2018.09.25.

Új szolgálati autókat kapott a rendőrség - 2017.12.20.

Új mentőautók - Kölcsey Tv

Új mentőautókat adtak át

Új mentőautót adtak át Hatvanban

Tovább sárgul és fiatalodik a megyei mentőautó-flotta - Szegedi Hírek - 19.01.11.

Vajon tényleg jobb az Opel, mint a Ford rendőrautó?

TEK: Az orosz elnök védelme kiemelt feladat

