Szegedi Hírek Fiatalodnak a rendőrautók 2017.12.19.

A Csongrád megyei rendőr-főkapitányság 82 darab új szolgálati gépjárművel gazdagodott. Így a járőrautók átlagos életkora a megyében hét évről négy évre csökkent. Az Audi, Volkswagen, Škoda, Mercedes és Suzuki típusú gépjárműveket hétfőn ünnepélyes keretek között adták át. A Csongrád megyei rendőrkapitányságok parancsnokai veszik át az új szolgálati gépjárművek kulcsait a főkapitánytól. Piros Attila szerint nagy ünnep a főkapitányság életében a mai nap, hiszen a járműpark ilyen minőségi és mennyiségi fejlesztésére nem volt példa az elmúlt években. Piros Attila, rendőrfőkapitány, Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság: „Azt gondolom, hogy a rendőri szolgálat, amikor nyáron, télen, hóban, melegben, kint a tanyavilágban vagy éppen az m5-ös vagy m43-as autópályán, nekünk az egész megye területén mindenhol biztonságban és időben el kell jutni, hogyha segítséget várnak tőlünk és ehhez ezek a járművek különféle típusai abszolút megfelelnek számunkra.” Újdonságnak mondható, hogy a gépkocsikon új, szöveges feliratok megjelenítésére alkalmas fényhidak is helyet kaptak, amelyek segítségével a rendőri intézkedés rövid tartalmát, illetve a közlekedés szempontjából fontos tájékoztató információkat jeleníthetnek meg az úton lévőknek. Piros Attila, rendőrfőkapitány, Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság: „Talán régebben már ilyet láthattunk, meg külföldi kocsikon, hogy amikor a rendőri jelzésnek megfelelően, a fényhídnak a hátsó oldalán a követő autónak jelzést tudunk adni, hogy ellenőrizzük, merre térjen ki, vagy éppen álljon meg mögöttünk. Ez a kommunikációnak egy új típusú eszközrendszere.” A gépjárművek szállítói öt évig vagy 200 000 kilométer futásteljesítményig biztosítják a szervizhátteret, minden gépjárműhöz rendelkezésre áll a nyári és a téli gumiabroncskészlet. A gépkocsik megfelelnek a biztonsági, a környezetvédelmi és a rendőrségi követelményeknek, vezetést támogató rendszerekkel és légkondicionálóval is ellátták a járműveket.