Rigó Jancsi

Hozzávalók a piskótához 7 db tojás 14 dkg cukor 15 dkg liszt 2 dkg kakaó A lisztet a kakaóval együtt átszitáljuk, úgy, hogy a kakaó van alul a szitában, felül a liszt, mert így, szitálás közben egyből össze is keveredik a két anyag. A tojásokat szétválasztjuk. A cukor 1/3-át a sárgájával, 2/3-át a fehérjével habbá verjük. A két habos tömeget egybetelepítjük és óvatosan beleforgatjuk a kakaós lisztet is, addig, amíg egynemű anyagot nem kapunk. A tésztát, sütőpapírral fedett sütőlemezre, két szögletes tortaforma nagyságúra kenjük ki. 180 C-os sütőtérben készre sütjük. A kész piskótalapot liszttel szórjuk, tetejét sütőpapírral fedjük, megfordítjuk, és saját gőzében hagyjuk kihűlni. A kihűlt lapokat ketté vágjuk, az egyiket olvasztott csokoládéval vékonyan megkenjük, recés spatulával díszítjük, hagyjuk megdermedni.. A másik piskótalapot sütőkeretbe helyezzük. Krém 60 dkg tejszínhab 7 dkg porcukor 5 dkg kakaópor A tejszínt habbá verjük, és óvatosan belekeverjük a cukrozott kakaóport. Az így kapott krémet a sütőkeretbe helyezett piskótalapon egyenletesen elkenjük, dermedni hagyjuk. Dermedés után, a csokoládéval vont piskótalapot külön 16 szeletbe vágjuk, majd a szeletelt lapokat a krémmel töltött részre helyezzük, és az egész süteményt, fűrészelő mozdulattal kockákra vágjuk. További receptek: http://cukraszsutikvideoval.blog.hu/