Sós, omlós teasütemény

Hozzávalók 1 kg liszt 60 dkg margarin 5 dkg só 3 dkg tojás sárgája 27-30 dkg tej A lisztet a zsiradékkal elmorzsoljuk, beletesszük a sót, a tojás sárgáját, és hozzáadjuk a tejet. Linzer állományú tésztát gyúrunk. Begyúrás után a tésztát pihentetjük. Pihentetés után átgyúrjuk, liszt nélküli felületen, henger alakot formálunk belőle, majd lelisztezzük az asztalt, és a lisztezett felületen meghempergetjük a tésztát. Nyújtás előtt a tenyerünkkel egyenletesen ellapítjuk, és körülbelül egy/másfél centiméter vastagságú téglalappá nyújtjuk. Nyújtás után sütőlemezre tesszük, kenőtojással bekenjük, és hűtőbe tesszük dermeszteni. Dermesztés után ismét lekenjük kenőtojással, és a kívánt formákra vágjuk, vagy kiszúróval kiszúrjuk. Tetejét szórhatjuk különféle magvakkal, reszelt sajttal, paprikás reszelt sajttal, köménymaggal. 180 C-os sütőtérben sütjük készre. További receptek: http://cukraszsutikvideoval.blog.hu/