Książka dla lubiących naturę i refleksję | Mindfulness | Uważność

Czy można "ożyć", mając przed sobą wyrok śmierci, i "umierać" wewnętrznie, mając całe życie przed sobą? Analizując książkę "Cały ten błękit" w "Gabinecie po godzinach", przyglądam się niesamowitemu procesowi zmiany, jaki zachodzi w dwójce bohaterów: Emilu i Joannie. Ta historia to dowód na to, jak potężny wpływ na nasze wnętrze ma obecność i towarzyszenie drugiej osoby. Książka Cię zainteresowała? Link do księgarni: https://webep1.com/go/a7504c9795 0:00 – Wstęp do Gabinetu po godzinach. 0:08 – Czy warto czytać "opasłe tomiszcza"? Moje pierwsze wrażenie o książce. 2:44 – Emil i Joanna – dwójka bohaterów w podróży życia. 3:38 – Dlaczego opisy przyrody w tej książce mają znaczenie? 5:12 – Diagnoza: Śmierć w młodym wieku a chęć życia. 6:39 – Emil vs Joanna – zderzenie dwóch światów. 8:22 – Jak obecność drugiego człowieka zmienia naszą psychikę? 9:45 – Uważność (mindfulness) na przykładzie... jedzenia ciasta. 11:54 – Dlaczego proste rozwiązania są skuteczniejsze od skomplikowanych technik? 13:47 – Otwartość na inność jako zasób osobisty. 17:20 – Czy powstanie film? Moje refleksje. 18:32 – Podziel się swoją opinią w komentarzu! Nie zapomnij zasubskrybować kanału i kliknąć dzwoneczka, aby nie przegapić kolejnego spotkania w Gabinecie! ☕️ Tu mnie znajdziesz: https://www.odkryjswojezasoby.com/   / odkryj.swoje.zasoby