Orkiestra dęta z Goraja - marsz

nagranie: Fanfara | 2020   / muzyka.zakorzeniona     / muzykaroztoczapl   Gminna Orkiestra Dęta w Goraju powstała w 2002 roku na bazie orkiestr dętych w Jędrzejówce, Zagrodach i Ładzie. Kapelmistrzem orkiestry od początku do chwili obecnej jest Józef Czerw. Zespół prowadzi działalność pod patronatem i opieką merytoryczną Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Zabezpiecza m.in. oprawę artystyczną i muzyczną wszystkich świąt i rocznic państwowych oraz ważniejszych imprez kulturalnych na terenie gminy i powiatu. Zespół w 2002 roku wywalczył II miejsce na wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Biłgoraju zdobywając „Srebrne sito”. Orkiestra posiada bogaty repertuar na różne okazje.