Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta - walc "Łza sieroty"

nagranie: Noc Tańca Festiwal Wszystkie Mazurki Świata | 2018 | Warszawa Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta powstała w 2017 roku w Warszawie. Inspiracją do jej utworzenia była tradycyjna muzyka orkiestr dętych Lubelszczyzny i Roztocza - zarówno tych istniejących (jak Orkiestra Dęta ze Zdziłowic czy Orkiestra Dęta z Goraja) jak i tych, które należą już do historii (jak orkiestry z Radzięcina czy Łady). WLOD (gdyby użyć skrótu) garściami czerpie z ich repertuaru - wykorzystując zarówno stare zeszyty nutowe jak i spisując partytury z nagrań archiwalnych. W repertuarze znajdą Państwo tradycyjne podróżniaki, polki, oberki jak i foxtroty, walce, tanga czy marsze. Orkiestra stawia sobie za cel przede wszystkim grę do tańca z dużą mocą, ale i muzyczną elegancją a za ambicję - umiejętność ogrania różnego rodzaju imprez - od potańcówek po sytuacje bardziej uroczyste, kto wie - może w przyszłości nawet i wesela? Zapraszamy do współpracy! Skład orkiestry: Kapelmistrz i tubista: Filip Majerowski Flety piccolo: Katarzyna Krasuska, Maria Puzyna Klarnety: Sebastien Beliah, Jakub Zimończyk Saksofon sopranowy: Stanisław Welbel Sakshorny tenorowe: Barbara Wajnchold, Leszek Kur, Michał Maziarz Puzony: Piotr Lachowicz, Grzegorz Wojtowicz Trąbki: Olga Kozieł, Zuzanna Zimończyk, Jakub Cieśla, Emmanuel Levy, Karol Majerowski Baraban: Dorota Murzynowska, Marek Kuszneruk --- facebook.com/muzyka.zakorzeniona