Vežba Platinasti vuk 2018: general Diković

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković posetio je danas učesnike vežbe „Platinasti vuk 2018“ u bazi „Jug“. Posle referisanja komandanta vežbe pukovnika Slađana Stamenkovića i obilaska vežbajućih jedinica na terenima na kojima se izvodi obuka u održavanju javnog reda i mira, korišćenju nesmrtonosnog oružja, kontroli mase, blokadi i pretrazi terena i borba u naseljenom mestu, general Diković je izrazio zadovoljstvo dostignutim stepenom obučenosti i prikazanim veštinama učesnika vežbe. – Jedan od prioriteta rada naše Vojske je i međunarodna saradnja. Pratimo kretanja u sistemu oružanih snaga drugih zemalja i činimo napore da budemo aktivni učesnici održavanja bezbednosti i mira u svetu i na taj način dosledno sledimo politiku i rad rukovodstva Republike Srbije. Veliku pažnju pridajemo regionalnoj saradnji, a jedna od manifestacija te saradnje je i međunarodna vežba „Platinasti vuk 2018“ koju organizujemo od 2014. godine, zajedno s našim partnerima iz Nacionalne garde Ohaja i pripadnicima vojski Velike Britanije, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Crne Gore, Ujedinjenih arapskih emirata i Bosne i Hercegovine. Ova vežba ima za cilj da se naše snage zajednički obučavaju za učešće u operacijama očuvanja mira u multinacionalnom okruženju. Ovog puta na vežbi učestvuje 231 pripadnik stranih oružanih snaga koji će u Srbiji provesti petnaestak dana. S našim vojnicima se uvežbavaju u taktikama, tehnikama i procedurama koje se koriste u multinacionalnim operacijama očuvanja mira u kojima smo mi danas itekako prisutni. Vest o vežbi čitajte na sajtu VS [http://www.vs.rs/sr_lat/vesti/E0A90D0...]