General Diković obišao učesnike vežbe Platinasti vuk 18

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković posetio je danas učesnike vežbe „Platinasti vuk 2018“ u bazi „Jug“ gde se, tokom obilaska poligona i u razgovoru s pripadnicima vojski Bugarske, Bosne i Hercegovine, Velike Britanije, Mađarske, Rumunije, SAD i Crne Gore, uverio u visok kvalitet obučavanja i priprema za završni deo vežbe koja se odvija od 11. do 22. juna. Na vežbi „Platinasti vuk 2018“, koja se na bazi „Jug“ odvija peti put, učestvuje oko 500 oficira, podoficira i vojnika iz Srbije i osam inostranih vojski. Teme vežbe su taktike, tehnike i procedure u multinacionalnim operacijama uz korišćenje neubojitog oružja, a kruna obučavanja biće taktička vežba operacija očuvanja mira. Vest o vežbi čitajte na sajtu VS [http://www.vs.rs/sr_lat/vesti/E0A90D0...]