Jubileusz mianowania bp. Wacława Depo metropolitą częstochowskim

Dokładnie 10 lat temu – 29 grudnia 2011 r. Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła nominację bp. Wacława Depo, dotychczasowego biskupa zamojsko-lubaczowskiego na nowego arcybiskupa metropolitę częstochowskiego. „Jestem wdzięczny Bogu za dar tej diecezji, a przede wszystkim osób, które ją stanowią” – powiedział w pierwszym po nominacji wywiadzie dla „Niedzieli” abp Depo. Nawiązując do bp. Teodora Kubiny, pierwszego biskupa częstochowskiego, który „określił siebie mianem «ministra Matki Bożej», a więc kogoś, kto Jej służy”, nowy pasterz Kościoła częstochowskiego przyznał, że chce „być takim ministrem, który służy i daje siebie Bogu przez Maryję”. Uroczysty ingres nowego metropolity do bazyliki katedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie odbył się 2 lutego 2012 roku w święto Ofiarowania Pańskiego. https://czestochowa.niedziela.pl/arty...