Szülőföldem visszavár ...

Dalszöveg : Elkellett mennem egy borongós, szürke napon, Vállamon a múlt, szívemben égő fájdalom... Új tájak hívtak, idegen ég alatt járom utamat, De szívem mélyén valami mindig ott maradt... Mostanra van már otthonom, ahol élek én, De szívemben ott van mélyen a remény... Van még egy hely, mely most is haza vár, És a ház, hol a gyermekkor emléke visszajár… Régi kedves otthonom,drága szülőhazám... Csodaszép tájai, miket oly sokszor bejártam , Szívembem őrzőm azt a vadregényes tájat... Kedves emlékeket amiket őrzök a szívemben, Gyermekkorom, a város utcáit ahol felnőttem... Messze van már tőlem,de vágyodom vissza , Mert ahonnan indult az ember, azt feledni nem tudja... Barátok hangja szélben súgott üzenet, Nevetésük bennem él,még el nem veszett ... Az utcák, melyeken léptem annyiszor, Most álmomban hívnak haza újra,valahol... Változhat a világ,bármerre sodorhat a szél, De a otthonunk emléke bennünk örökké él... Soha nem feledjük el, honnan indultunk, Bármerre is visz a világban,mostoha sorsunk… Régi kedves otthonom,drága szülőhazám... Csodaszép tájai, miket oly sokszor bejártam , Szívembem őrzőm azt a vadregényes tájat... Kedves emlékeket amiket őrzök a szívemben, Gyermekkorom, a város utcáit ahol felnőttem... Messze van már tőlem,de vágyodom vissza , Mert ahonnan indult az ember, azt feledni nem tudja… És ha majd egyszer elfárad a vándor léptem, Visszatérek oda, hol legszebb éveim éltem... Ott az idő lassabban,és csendesen pereg, És minden kő egy régi történetet mesél neked… Hol az alkony fénye aranyba vonja a tájat, És a múltból feldereng egy-egy régi pillanat… Ott nem számít, hány év telt el azóta már, Mert a szív mindig tudja, merre van a hazai táj… Régi kedves otthonom,drága szülőhazám... Csodaszép tájai, miket oly sokszor bejártam , Szívembem őrzőm azt a vadregényes tájat... Kedves emlékeket amiket őrzök a szívemben, Gyermekkorom, a város utcáit ahol felnőttem... Messze van már tőlem,de vágyodom vissza , Mert ahonnan indult az ember, azt feledni nem tudja... És ha majd az ismerős fák alatt, megpihen a testem, Nyugalmat ott lel örökre,a csillagok alatt a lelkem … Mert tudom, hogy van egy hely, mi mindig enyém, Hol a szívem otthon volt , és mindig ott leszek én…