Majowy Piknik Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto we współpracy z ROK i Fundacją Aktywna Demokracja

W niedzielę, 19 maja, członkowie Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Aktywna Demokracja zorganizowali pełen atrakcji piknik, który zgromadził mieszkańców i gości na dziedzińcu Pałacu. Potockich. Restauracja Gryzli przygotowała placki z lokalnych produktów, takie jak ser, pieczarki i cebula, które nazwano “Placek Radzyniaczek”. Osoby chętne mogły otrzymać baloniki z napisami: “9 czerwca idę na wybory” i sfotografować się w tematycznej fotobudce, ostrzyc się u Dober Barbera oraz wesprzeć zbiórkę na Stowarzyszenie Empatyczni. Firma LRA Party udostępniła animacje dla dzieci, które przeprowadziła Natalia Granoszewska, a Agnieszka Terpiłowska, przebrana za hrabinę Potocką, podzieliła się trzema inspirującymi historiami o radzyńskich kobietach, które reprezentowały wartości Unii Europejskiej: wolność, równość i godność.