Pentru că ne-a iubit Cel Dintâi și ne-a iertat | Corul bărbătesc Elim-Viena

Pentru că ne-a iubit cel dintâi şi ne-a iertat Pentru că ne-a iubit cel dintâi şi ne-a iertat. Pentru că a suferit pentru-al nostru păcat Pentru că şi-a lăsat Slava Lui cea de sus Şi-a trăit pe pămant şi toţi îi ziceau Isus. Nu uita # de moartea lui Isus la Golgota Nu uita # eşti mântuit prin jertfa Sa. Nu uita # de sângele nevinovat Nu uita # a treia zi a înviat. Pentru că-n ochii Lui numai dragoste găsești Roagă-te neîncetat ca să nu păcătuieşti, Ai grijă cu viaţa ta pe El să nu-L răneşti Dacă vrei în veşnicii lângă El să trăieşti. Nu uita # de moartea lui Isus la Golgota Nu uita # eşti mântuit prin jertfa Sa. Nu uita # de sângele nevinovat Nu uita # a treia zi a înviat. Pentru că El a spus când Pilat la întrebat. Dacă Tu eşti acel Marele-Mpărat Da Eu sunt a răspuns cu tărie Isus Dar împărăţia mea nu-i aici ci este de sus. Nu uita # de moartea lui Isus la Golgota Nu uita # eşti mântuit prin jertfa Sa. Nu uita # de sângele nevinovat Nu uita # a treia zi a înviat.