Când eram rătăcit | Corul Bărbătesc reunit Austria

1. Când eram rătăcit în noaptea cea grea, În întuneric eram cufundat. Și am plâns, Domnul meu "Te rog nu mă lăsa"! Ca să pier în greul păcat. R: Ține-mă Domnul meu lângă Tine mereu, Nu mai vreau să trăiesc în păcat Viața mea e a Ta Căci Isuse, m-ai salvat. 2. Mulțumesc Domnul meu pentru iubirea Ta, Căci viața mea de-acum s-a schimbat Sunt bogat Domnul meu, veșnicia mi-ai dat Mulțumesc de-acum sunt salvat. R: Ține-mă Domnul meu lângă Tine mereu, Nu mai vreau să trăiesc în păcat Viața mea e a Ta Căci Isuse, m-ai salvat! B: Viața mea e a Ta! Slavă Ție, m-ai salvat!