Člověk v Automatu Koruna Václavské nám. Praha 1973

V roce 1931 byl otevřen první «Koruna-Automat» v pražském paláci Koruna. V meziválečném Československu si tak mohli občané také po vhození mince natočit z mosazného kohoutku limonádu a z automatického okénka ochutnat obložený chlebíček. Automat Koruna sloužil Pražanům 61 let. Většině z nás, kteří jsme Korunu navštěvovali, asi utkvěl v paměti jahodový koktejl, proslulé byly bramboráčky, masové smažené placičky zvané vepřenky s hořčicí, cibulí a měkým krajícem chleba. Nezapomenutelné byly i domácí párečky, které byly opravdu ve střívkách.