Próbny transport nawozów z Kędzierzyna-Koźla do Szczecina

W piątek, 27 października 2017 r. z Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. ruszył pierwszy pilotażowy transport barkowy nawozów. Barka, przewożąca 250 ton nawozu azotowego Salmag®, w ciągu sześciu dni pokonała trasę 670 km. Przystankiem końcowym była stocznia w Szczecinie. W dalszej kolejności produkt trafił do polickich zakładów Grupy Azoty, skąd będzie dystrybuowany do odbiorców z regionu zachodniopomorskiego.