A kis kullancs, vagyis a Pistoeka szabotázs droid elemzése... | Star Wars Akadémia
JÓ DISCORD LINK: https://discordapp.com/invite/ZzAFvGa DISCORD link : https://goo.gl/ToUCrP Tetszik az Akadémia és szívesen támogatnád? Légy te is Patreon: https://goo.gl/qx9HUc Kiváló minőségű Star Wars -os cuccokért kattints a linkre: https://goo.gl/cuGfMb Hasznos linkek és GYIK: Mi az a Kánon/Legenda? https://goo.gl/ULVC6C Mi az a Yavin? https://goo.gl/HnzhYb Teremtmények sorozat: https://goo.gl/Wg3VVP Fajok sorozat: https://goo.gl/b8LvhU Droidok sorozat: https://goo.gl/T95bLp Űrhajók sorozat: https://goo.gl/69kL3a Facebook: https://goo.gl/Gjzhe3 Instagram: https://goo.gl/cWms5M Twitter: https://goo.gl/fsg86T GMail: [email protected] Sziasztok, Star Wars rajongók. Üdvözlök mindenkit az Akadémián! A kullancsok gyártója a Colicoid gyártó kas volt… nahát, már megint ezek a colicoid-ok igaz? Nos, ha ismerős a nevük, akkor az azért van, mert a Szeparatista szövetség számára rengeteg droidot terveztek és gyártottak le ennek a bogárszerű fajnak a tagjai. A klónháborúk utolsó éveiben kerültek bevetésre a szabotázs droidok ezen fajtái. Viszont, vajon mi is lehetett vajon ezeknek a kis 25 cm-es gömbbe zárt droidoknak a feladata? Nos, a nevükből szépen kisejthető, hogy bizony a szabotázs… Egy különleges, miattuk tervezett hordozó rakétán lőtték ki őket a csatatér kellős közepére a háromszárnyú droid vadászok és keselyű droidok. Ennek a rakétának a neve pedig Disszonancialövedék volt. Amikor a rakétát kioldották, az a rá épített kis manőverező fúvókáknak hála, képes volt a célpont követésére és a pozíció tartására. Amikor aztán az ellenséges vadászgépek közelébe került, akkor pedig felrobbant, ha mondhatjuk így és a detonáció hatására szétszórta szállítmányát… igen, azokat a kis fémgömböket. Tehát ezeket az alattomos kullancsdroidokat rejtő dinnye méretű gömböket, tömegesen lőtték az ellenségre, hogy azokat megbénítsák velük. A manőverező hajtóműveknek hála pedig még a védelmi rendszerek nagy része is elkerülhető volt. Minden esetre, ezek a kiszoródó fémgömbök mágnesesek voltak, így amikor végre sikerült hozzátapadniuk egy vadászhoz, akkor kinyíltak, és innentől már a szintén mágneses lábaiknak hála megtapadtak az ellenségen. Ébredésük után, elsődleges céljuk az ellenséges vadászgép összes fontos elemének a megrongálása és azok működésének a szabotálása volt. Rendkívül hatékonyan végezték munkájukat, és ez részben a folyamatos kommunikációnak tudható be. Ugye a megtapadás és kikelés után, már folyamatos kapcsolatban álltak egymással, ennek következtében szervezetten nekieshettek áldozatuknak. Kommunikációjuk egyébként egy magas hangfrekvencián volt hallható, mint valami csivitelés… De várjunk, egyszerűen csak elkerüli a pilóta a gömböket és ennyi, nincs veszély igaz? Nos, nem egészen, ugyanis minden egyes ilyen kis gömböcke, rendelkezett 4 darab miniatűr fénysebesség alatti tolómotorral, mellyel megközelíthette az ellenséget, tehát nem lehetett őket csak ÚGY lerázni! Ezeknek a kullancsokank volt egy darab, nagy érzékelő szenzorja, vagy „szeme” ha úgy tetszik. Ez a tesükhöz képest nagy fotoreceptor volt navigációjuk és hatékonyságuk kulcsa részben, de egyúttal a legnagyobb gyengéjük is. Egy ilyen érzékelőt ért sérülés, általában gyorsan üzemen kívül helyezhetett egy-egy ilyen droidot. Igen ám, de a szép ebben az egészben az, hogy soha sem voltak egyedül. Ezen az egy nagy piros fotoreceptoron túl, volt még két kisebb, a fő érzékelő alatt és felett található szem is, ezek tartalmazták a röntgen szkennereket és egyéb kiegészítő szenzorokat, távolságmérőket és egyéb mérőműszereket. Tovább haladva, a test tetején megpillantható a kullancsot irányító mesterséges intelligencia központja, a droid agy is, mely navigálta a műveleteket és eldöntött minden lépést. Természetesen ez tartalmazta a jelentősebb vadászok tervrajzait is, így tudva, hogy mik a gyenge pontok, amit támadni kell. Jó szórakozást. Hozzászólásban várom a véleményeket, észrevételeket és egyéb bármiféle kommunikációt :) Továbbá szívesen folytatok akármilyen beszélgetést mely kapcsolódik a Star Wars világához. Köszönöm a figyelmeteket! Az erő legyen veletek. #StarWarsAkadémia #StarWars #Follow #Like #Droid #Buzz #kullancs

OG-9 Homing Spider Droid - A legnagyobb pók? | Star Wars Akadémia

C-3PO piros kezének története | Star Wars Akadémia

A birodalom visszavág | Kulisszatitkok és érdekességek!

Dark Trooper a Birodalom harci droidja. | Star Wars Akadémia

Darth Vader II. A Jedik Hagyatéka 1. rész

🚨Közúti SUTTYÓSÁGOK – mutatjuk a legpofátlanabb sofőröket

Alcatrazban jártam - a világ leghírhedtebb börtönszigetén

1500 Years of Russian History in 30 Minutes

A Harry Potter és a Halál Ereklyéi TÖRÖLT jelenetei!

Voynich-kézirat: MEGOLDVA?

Update from Ukraine | Breakthrough of Ukraine in the South | Landing Operation is Imminent

A Zabrak faj - Vagyis minden amit tudni szerettél volna róluk...| Star Wars Akadémia

Miért rettegett Sauron Aragorntól?

Megépítettem a LEGSZEBB OP XP FARMOT! | Minecraft Hardcore #9

40 érdekesség a Star Wars IV. rész – Egy új remény c. filmről, amit nem tudtál

A világ legritkább autói a Comói-tó partján - Benzintemetők a világ körül #1

A mindenség rendje - Az információ / Order & Disorder - The story of information

Építünk egy STADIONT, de nyugi semmi közpénz... 🏟️

Droideka a Colicoid faj remekműve! | Star Wars Akadémia

