Droideka a Colicoid faj remekműve! | Star Wars Akadémia

DISCORD link : https://goo.gl/ToUCrP Tetszik az Akadémia és szívesen támogatnád? Légy te is Patreon: https://goo.gl/qx9HUc Kiváló minőségű Star Wars -os cuccokért kattints a linkre: https://goo.gl/cuGfMb Minden vásárlás után amit erről a linkről intézel, az Akadémiát is támogatod. Köszönöm szépen! !!! A szöveg, ha segítenél fordítani: !!! https://goo.gl/VxUQW9 Facebook: https://goo.gl/Gjzhe3 Instagram: https://goo.gl/cWms5M GMail: [email protected] Sziasztok, rajongók! Üdvözöllek az Akadémián! Ezt a veszedelmes háromlábú és 183 centiméter magas droidot a Colicoid faj gyártotta a Colicoid gyártó kaptárjaiban otthonukban a Colla IV. –en. Ez a 75 Kg tömegû fémszörny a harci droidok közé tartozott, így a IV-es kategóriába sorolom a droidok osztályozását illetõen. Elég szembetûnõ egyébként a Colicoid faj testfelépítése és a droideka dizájnja közti párhuzam. Az említett faj tagjai is képesek összegömbölyödni, bár igaz csak védelmi okokból. Igaz ugyan, hogy sokszor találhatták magukat szembe a pusztító droidokkal a klónok a háborúk ideje alatt, de eredetileg nem a szeparatisták számára gyártották õket. Valamivel a háború elõtt a Colicoid faj felmérve a Bactoid Fegyver Automaták B szériás harcidroidjait, határozta el, hogy megtervezi és legyártja ezt a típust. Bosszantotta õket a B-1 -esek ostoba és korlátolt viselkedése. Eleninte ezeknél is fent állt az a hiba, amit a B-1es droidoknál elkövettek. Méghozzá az, hogy egy irányítóhajóhoz voltak rendelve, és az utasította õket. A nabooi incidens után ezt a módszert gyorsan el is vetették és többször nem is került használatba. Így sokkal szabadabban a Droidekák oda gurulhattak ahová csak akartak és önállóbban cselekedhettek. Apropó gurultak, a dizájnjuk megengedte számukra, hogy labda formájúra gömböjödjenek és akár 75 Km/h –s sebességgel közlekedjenek. Amikor elérték a célterületet, a három lábuk kinyílt, a két karra szerelt iker sugárvetõk elõpattantak és a pajzs aktiválását követõen már tüzeltek is. Bizony, ezek a droidok saját hárító pajzsgenerátorral rendelkeztek, így téve õket még halálosabb ellenfelekké. Fõként, hogy ezek a pajzsok ellenálltak a Jedik által használt fénykardoknak is. Tehát minden nagy sebességû beérkezõ objektumot hárítottak és a fizikai hatások ellen is védve voltak. Na jó, de akkor, hogy lehetett elpusztítani õket? Nos azért a pajzsuk sem bírt ki mindent, egy erõsebb fizikai behatás, vagy egy nagyobb lövedék találata már átütötte a hárítópajzsot. Sõt a Jedik által használt erõ ellen is védtlenek voltak, így tehát a telekinetikus erõhasználók viszonylag könnyebben tudtak ártani nekik, persze ha volt idejük használni az erõt a folyamatos ellenséges tûz alatt. Egy viszonylag jó módszernek bizonyult ellenük, amit a klónháborúk alatt tanultak meg a klónok és a Jedik. Ez pedig az volt, hogy a pajzs mindent hárított, ami gyorsan közeledett, de egy lassan alájuk gurított gránát kényelmesen átgurult a pajzson, így pedig már az egyszerû katonáknak is több esélyük volt ezek ellen a fémbestiák ellen. Használt ilyen droidokat még a Xerxus Cartel, a Crymorah nevû bûnbanda, Került velük szembe Darth Vader a 3-as számú karantén világban. Továbbá még megannyi területen feltûntek. Léteztek ezeknek a gépeknek módosított verziói is így ez a Videó úgy tekinthetõ, mint egy felületes bemutatója a Droideka modellek eredetének. Az alábbi típusok ismertek: P – szériás droideka, ezekkel kerültek szembe a Naboo –nál a Jedik a Baljós Árnyakban. W – szériás Droideka, Ezek a modellek az elõbb említetten alapszanak, de fegyverzetüket tekintve sokkal masszívabbak lettek. Q – szériás Droideka, ez a Modell már nem melegszik túl olyan gyorsan, mint az elõzõ verziók. Továbbá egy enyhébb tûzerõ növelést is kapott a W – szériához képest. Ja és fényesebb festést. Mesterlövész Droideka. Ez a Modell szinte egy az egyben a P széria, annyi különbséggel, hogy az iker sugárvetõket lecserélte egy darab nagy erejû sugárvetõ mellyel mesterlövész feladatokat töltött be. Fogókaros Droideka. Ez a verzió két darab hatalmas fogókarral lett felszerelve. Mechanikus karjai és erõsebb szerkezete miatt kemény ellenfél volt, azonban a gyengébb hárítópajzsok miatt mégsem voltak teljesen hatásosak. Az Ultra Droideka. Ez a Modell nagyobb volt, mint a hagyományos alap verziók, viszont a méretei miatt több energiát fogyasztott a pajzsa. Amikor az inaktív volt akkor pedig állandóan kisebb droidok voltak körülötte, hogy védjék. A Mark II –es Droideka. Ez egy továbbfejlesztett verziója volt az alapoknak, melyet egy Zann konzorcium nevû alvilági szindikátus használt, a Galaktikus polgárháború ideje alatt. Jó szórakozást. Hozzászólásban várom a véleményeket, észrevételeket és egyéb bármiféle kommunikációt :) Továbbá szívesen folytatok akármilyen beszélgetést mely kapcsolódik a Star Wars világához. Köszönöm a figyelmeteket! Az erő legyen veletek. #StarWarsAkadémia #StarWars #Follow #Like #droideka #colicoid