Grysław #201 - Historia polskich lokalizacji w wersji mono. Lata 90.

Niestety z powodów technicznych ten odcinek jest w wersji mono. Kontynuuję w nim opowieść o historii polskich lokalizacji gier. Tym razem lata 90. Przy okazji, jeśli ktoś chciałby wesprzeć kanał, to otwarłem konto na Tipply. I dziękuję serdecznie za wszelkie wpłaty! https://tipply.pl/u/Ryslaw Gdzie można mnie znaleźć: --   / ryszardchojnowski   --   / ryslaw   --   / officialryslaw   =============OPIS ODCINKA============= W tym odcinku przedstawiam drugą część swojego wykładu o historii polskich lokalizacji gier. Omawiam różnorakie ciekawostki, anegdoty oraz ważne momenty w kształtowaniu się rynku polskich wersji gier komputerowych. Zapraszam także do obejrzenia części pierwszej:    • Grysław #183 - Historia polskich lokalizac...   Poniżej dokładna rozpiska 00:00 Intro 00:30 Powitanie i sprawy organizacyjne 03:00 Podsumowanie sagi ludu światła 05:03 Wejście w siódmy rok nadawania 05:40 Podziękowania dla widzów i słuchaczy 07:20 Wsparcie kanału 08:00 Rysłovita od Bartka 09:30 Wstęp do tematu głównego 10:30 Streszczenie poprzedniej części historii lokalizacji 11:08 Czym jest lokalizacja 12:08 Lokalizacja kulturowa 15:03 Dygresja o wolności gospodarczej 16:13 Wejście dystrybutorów na rynek 24:09 Początki sprzedaży polskich wersji 27:11 Ekspolozja pism o grach 30:00 Instrukcje do gier w pismach 34:15 Bogactwo symulatorów 35:20 Dominacja PC 36:30 Lokalizacja gier Shareware 40:05 Lokalizacje przygodówek 45:30 Moja droga 50:00 Hopkins FBI 51:10 Wejście TopWare 52:10 Lokalizacyjna tajemnica System Shocka Into początkowe stworzył niezastąpiony Michał Kita    / @pannexus   ======================================= Grysław to audycja o grach nagrywana przeze mnie od 2015 roku i nadawana w radiu rockserwis.fm, a także dostępna u mnie na stronie, iTunes oraz Spotify (odnośniki poniżej). Czas rozszerzyć media także na YouTube. Jako że Grysław to audycja sformatowana pod radio muzyczne, zawsze było w niej dużo utworów muzycznych, niekoniecznie growych, używanych po prostu jako przerywniki oraz klamry na koniec odcinka. Na YT utwory te, z powodów licencyjnych, będą zapewne skracane do paru(nastu) sekund, wraz z odnośnikiem, gdzie można posłuchać ich pełnej wersji. Większość odcinków Grysława to tak zwane solocasty, czyli moje własne przemyślenia i opinie, bez udziału innych osób. Są też oczywiście audycje z gośćmi, jak na przykład ta, której słuchacie teraz. Całe archiwum Grysława znajdziecie u mnie na stronie http://ryslaw.pl/category/gryslaw/ A także na Spotify https://open.spotify.com/show/0VB91Vf... Oraz iTunes https://itunes.apple.com/pl/podcast/g... Czekam na opinie, sugestie, komentarze i wszelkie uwagi. A jak audycja przypadnie Wam do gustu, to nie obrażę się za polubienie i subskrypcję :)