KATARZYNKI 2024 w Poznaniu - Kolej, tramwaje, wagon ryjek i makiety, czyli coroczny dzień kolejarza!

Katarzynki czyli święto Kolejarzy. Jak co roku hucznie obchodzone w mieście Poznań. A działo się dużo, bo na chlebaku głównym była wystawa taboru kolejowego, a były tam takie wozy jak EU07-357 czyli siódemka z żółtym czołem, pojazd sieciowy PKP Energetyka oraz plastikowe złomy, czyli chyba pesozłom SA132 i EU200 "Griffin" ? Nie wiem nie znam się na tych nowych... Przez miasto jeździła dookólna linia tramwajowa obsługiwana pojazdami 105N, 102N, 102Na, N i helmutami. Na Maltance chętnych woził wagon motorowy "Ryjek" z doczepą "kowbojką" (i poniekąd jednym wagonem letnim). W technikum kolejowym na ul. Fredry (w zasadzie znanym jako Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu) zwiedzanie makiet kolejowych Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych, a zwłaszcza sali dydaktycznej z urządzeniami SRK. Oraz wiele wiele innych, na których brakło czasu i przede wszystkim chęci - kto by tam chciał jakiś nowoczesny plastikowy złom oglądać.. ha tfu... a dobra, na ikarusy tylko nie zajrzałem czego nawet żałowałem :( Zapraszam do obejrzenia relacji i do zobaczenia następnym razem! ROZDZIAŁY: 00:00 - Prolog 00:38 - Chlebak Główny 01:08 - Wystawa taboru kolejowego 02:25 - Rarytas EU07-356 02:50 - zabytkowe tramwaje 03:48 - tramwaj 102Na 04:25 - kolej parkowa Maltanka 05:31 - Makieta Dydaktyczna SRK 07:10 - "Mały ale wariat" 07:40 - Gdy suwaki są złośliwe 08:17 - Makieta Dydaktyczna SRK 2 08:58 - Ręcę swędzą by coś popsuć 10:18 - Epilog