Dolák-Saly Róbert Holdnap.wmv

Őskor c. albumról Oly hosszú már az éj, Hogy épp csak sejthető, Mily fényesek a nappalok. Oly hosszú már az éj, Hát észre sem veszed, Hogy nem születnek hajnalok. És botladozva bár, De járod egymagad A sűrű árnyak erdejét, És az se feltűnő, Hogy elfeledted már A fák színét is réges-rég. És ha bárki kérdené, hogy merre jár a Nap, A kezed a Holdra mutatna fel, Mert a Hold az éj egén a legvilágosabb, S a Napra már nem emlékezel, Beéred ennyivel. És lesz, ki mondja majd, Hogy elveszett a Nap, De szavát meg se hallgatod, Mer' félsz, hogy egy napon A tévedéseket Be kell magadnak vallanod. És ha bárki kérdené, hogy merre jár a Nap, A kezed a Holdra mutatna fel, Mert a Hold az éj egén a legvilágosabb, S a Napra már nem emlékezel, Beéred ennyivel.