Cristi Boariu și Manu Negrea - La poarta cea frumoasă sta ologul

Faptele apostolilor 3:1-11 1. La poarta cea frumoasă sta ologul Să ceară el de milă câte-un ban. L-au întâlnit, la ceasul rugăciunii, Și lui vorbit-au Petru și Ioan: R: /: Aur argint n-am să-ți dau, Dar în Numele Lui mare, În numele lui Isus Hristos Tu ridicăte-n picioare! : / 2. S-a ridicat ologul în picioare Umblând, sărind, lăudând pe Dumnezeu; A fost atunci o zi de sărbătoare Și pentru tine este, dragul meu! 3. De aur azi Bisericile-s pline, La poartă stă mulțimea de ologi, Asteaptă în zadar mișcarea apei, Vino, Doamne, fă-ne sănătoși! 4. De ce nu nu se mai vindecă bolnavii? De ce devine păcatul mai greu? Răspunsul vine numai din Scriptură, Vrea pocăință astăzi, Dumnezeu!