Droga do Rumunii za chlebem, czyli Lupeńczycy w Kędzierzynie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej, w filii nr 5 przy ulicy Damrota, w dniu 12 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie z dr hab. Krzysztofem Nowakiem, profesorem Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosił odczyt pt.: „Zapomniani mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Polscy górnicy z Rumunii”. To było niesamowite, pełne wspomnień i emocji spotkanie. Słuchając tych opowieści, trudno czasem uwierzyć jak dziwne i skomplikowane są losy ludzkie. Pamiątkowe zdjęcie potomków „Lupeńczyków” wykonał Andrzej Kopacki.