De ce URÂM Windows? Și care este alternativa reală?

Azi aruncăm o privire în trecut, pe vremea când termenul de „PC” era încă la început și Microsoft a pus stăpânire pe industria de calculatoare. Multe s-au schimbat de atunci însă, iar acum Windows-ul nostru cel de toate zilele a devenit din ce în ce mai problematic. Dar există, oare, o soluție? Câteva dintre clipurile lui Marinake despre Linux:    • ZorinOS face trecerea la Linux mai ușoară      • Windows m-a forțat să fac trecerea pe Linux   Link de la biroul Gamemaxx: https://extreme-computers.ro/produs/b... CAPITOLE 00:00 Introducere 01:03 Biroul Gamemaxx 01:24 Cum a ajuns Windows atât de mare? 04:16 De ce Windows e nașpa acum? 05:33 Care sunt opțiunile 08:19 Gaming pe Linux 09:54 Alte neajunsuri ale Linux 10:41 Concluzie și gânduri finale 12:32 Outro ___________________________________________ Mă găsiți și pe Instagram:   / tydor_