Alsópetény (H) - A Szent István király templom harangjai

Az alsópetényi katolikus templom tornya a hajótól külön áll, benne 3 harang lakik. A harangokat Szlezák László öntötte. A harangokat először Farkas Titusz villamosította, majd e rendszer meghibásodásakor sajnos Kormon Gézát hívták ki, aki átalakította a régi mágneseket a saját rendszerére, a nyelveket pedig - a lélekharangén kívül - csonkolta. A harangok jármai már erősen elrozsdásodtak, megérettek a cserére. Hangok: esz'' - fisz'' - fisz''' Köszönet Ft. Rados László Plébános Úrnak az engedélyért, a feljutásért és a plusz harangozásért Varga Józsefné Sekrestyés Asszonynak! Felvétel: 2019. 07. 14.