Jak byś wyglądał, gdybyś żył w płaskim świecie 2D
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy żyli w dwuwymiarowym, a nie trójwymiarowym świecie? Wyobraźcie sobie, że razem ze znajomymi gracie w nową grę planszową. Rzucacie kostkami i wypada 5 i 3. Wasz pionek przesuwa się o osiem pól na planszy. Następnego ranka po przebudzeniu widzicie coś... bardzo dziwnego. Przed oczami macie tylko jakieś linie. Nie ma pionu, nie ma góry ani dołu. Próbujecie poruszyć głową. Nie możecie zobaczyć swoich stóp i sufitu. Widok jest ograniczony do lewej i prawej strony. Próbujecie podskoczyć, ale bez powodzenia. Możecie się co prawda poruszać, ale tylko w przód, w tył, w lewo i w prawo. Rozglądacie się po pokoju. Nie ma w nim okien – widać tylko blokującą was linię. To ściana. Idziecie w prawo, potem w lewo. Obiekty stają się jaśniejsze, im bliżej nich się znajdujecie. W końcu odnajdujecie drzwi – brązową kreskę, którą da się popchnąć i otworzyć. Jesteście płaskim pionkiem i nie możecie podnieść się z planszy ani wchodzić na obiekty – da się tylko krążyć wokół nich. Wasz cały świat ma dwa wymiary! #jasnastrona https://jasnastrona.com FACEBOOK https://business.facebook.com/Jasna-S... Jasna Strona / jasna-strona-104251721126053 Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/ Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z: https://www.depositphotos.com https://www.shutterstock.com https://www.eastnews.ru ___________________ Subskrybuj Jasną Stronę https://bit.ly/2n9VrJj

Co by było, gdybyśmy urodzili się w grze komputerowej

Ogromne pająki okupujące miejskie ulice i inne nieprawdopodobne historie

Co by było, gdybyś żył 24 godziny

Najlepszy alfabet na świecie

Co jeśli Będziemy Kopać bez Końca?

Co by było, gdybyś codziennie chodził w słuchawkach

Co Zobaczysz w Czterowymiarowej Przestrzeni?

Co by było, gdybyś obudził się w świecie gry, w którą ostatnio grałeś

Kryzys Norwegii - Tak źle jeszcze nie było

Co by było, gdybyś przez rok mieszkał w odizolowanym mieście

10 Największych "WYBUCHÓW" w historii

Co by było, gdybyś miał dwuwymiarowe ciało
![Superteleskop Jamesa Webba – przełom w badaniu kosmosu [CAŁY ODCINEK]](https://i.ytimg.com/vi/NMWEgdmliqg/hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCNACELwBSFryq4qpAxUIARUAAAAAGAElAADIQj0AgKJDeAE=&rs=AOn4CLBHbvz0WEgr_NYsidcxWGMkIpMngg)
Superteleskop Jamesa Webba – przełom w badaniu kosmosu [CAŁY ODCINEK]

Survive 100 Days Trapped In A Private Jet, Keep It

20 Dzieci Które Rodzą Się Raz Na Tysiąc Lat

Inteligencja pozaziemska - Astronarium 176

Co by było, gdybyśmy codziennie imprezowali?

Tych zwierząt nigdy nie zobaczycie w zoo

Ich habe das WM ALBUM in 24 STUNDEN FERTIGGESTELLT! 👀⚽️ | USA WM 2026

