Festyn SOLIDARNOŚCI Tychy 23.09.1989r by Ireneusz Kaźmierczak

W sobotę 23 września 1989 roku odbył się festyn sportowo-rekreacyjny SOLIDARNOŚCI na stadionie miejskim w Tychach. Organizatorami byli: MKK SOLIDARNOŚĆ oraz komisje zakładowe PCSBBW, FSM i KWK Ziemowit. Wystąpił zespół ludowy z Kobióra, orkiestra dęta Fabryki Samochodów Małolitrażowych oraz KWK Ziemowit. Kapela TYSKIE ELWRY przygrywała do konkurencji rzut kulą dla panów i rzut piłką lekarską dla pań. Sekcja samoobrony TKKF "MALUCH" kierowana przez Daniela Mędrzaka pokazała różne style walk wschodnich. Dla tyszan przygotowano stoisko SOLIDARNOŚCI z ulotkami i książkami o histori Polski przemilczanej lub ocenzurowanej przez władze PRL. Odbył się mini turniej piłkarski o puchar NSZZ SOLIDARNOŚĆ. W przerwie pomiędzy konkurencjami tyszanie mieli okazję do spotkania z senatorem RP Leszkiem Piotrowskim, posłem ziemi tyskiej Bolesławem Twarogiem oraz przewodniczącym RKW NSZZ SOLIDARNOŚĆ Alojzym Pietrzykiem. Na zakończenie sposród pań uczestniczących w festynie wybrano MISS festynu. Zdjęcia z festynu na moim fotoblogu: https://ireneuszkazmierczak.com/fotob...