Wspomnienia o. Tadeusz Rostworowskiego SJ o kard. Wojtyle

Mama o. Tadeusza mieszkała w czasie okupacji na krakowskich Dębnikach, dwie ulice od Wojtyłów. W tym czasie często widywała Karola Wojtyłę na spotkaniach Żywego Różańca, a także w drodze do pracy w fabryce Solvay. Tuż przed wstąpieniem do zakonu jezuitów w 1974 roku o. Rostworowski wybrał się na wyprawę kajakową z kardynałem Wojtyłą i grupą jego młodych przyjaciół. Później niejednokrotnie jeszcze wyjeżdżał ze „Środowiskiem”. Nagranie zrealizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II znajduje się na portalu JP2online.pl https://jp2online.pl/obiekt/o-tadeusz...