Tirolban öntötték meg Győr új tűzharangját

A világ legrégebbi harangöntödéjében öntötték meg Győr 325 kilogrammos tűzharangját. A város 750 éves jubileumi ünnepe alkalmából kerül újra harangjáték a Városháza tornyába, ennek keretében járt Tirolban dr. Dézsi Csaba András polgármester és dr. Pergel Elza alpolgármester. A Grassmayr család műhelyében a győri tűzharang születésekor a magyar mellett román és osztrák csoportok is figyelték a harangöntés művészetét és ott volt a Győr Plusz Média operatőre, illetve fotósa is. A tűzharang és a harangjátékot adó kis harangok, augusztusban érkeznek majd Győrbe.