Gerul din București, pericol pentru oamenii fără adăpost

Bucureștiul, acoperit de promoroacă! În această dimineață, la stația Filaret se înregistrau minus 14 grade. Din cauza gerului, oamenii fără adăpost sunt în mare pericol. Ca să-i salveze de la moartea prin îngheț, polițiștii locali îi identifică pe oamenii străzii și îi duc în adăposturi. Cei adunați de pe străzi în cursul nopții au primit o masă caldă, au făcut un duș fiebinte...