Mezőberény (H) - Az I. kerületi (német) Evangélikus templom harangjai

A mezőberényi német templom tornyában 3 harang lakik. A két kisebb harangot F. W. Rincker, a nagyot Gombos Lajos öntötte. A kisharang villamosítása a felvétel idején nem működött, azt kézzel kellett húzni. A harangok villamosítása és a toronyóra hamarosan felújításra fog kerülni. Köszönet Nt. Lázárné Skorka Katalin Lelkész Asszonynak az engedélyért, a feljutásért a gyülekezet munkatársainak!