Aktuális (2026.06.25) A magyar tannyelvű oktatás jövőjét vitatták meg Beregszászi Kistérségben

A hatályban lévő jogszabályok értelmében szeptember 1-től az állam nem finanszírozza a 45 tanulónál kevesebb létszámmal rendelkező oktatási intézményeket. Ez azt jelenti, hogy a gimnáziumokat leminősítik, vagyis megszűnnek a felső tagozatos osztályok, és csak az elemi iskola működését támogatja az állami költségvetés. Az elvándorlás és a demográfiai krízis miatt jelentősen csökkent az iskolákban a növendékek száma, emiatt számos, magyar tannyelvű középfokú oktatási intézmény további működése került veszélybe a Beregszászi Kistérségben. A helyzet tisztázása és a megoldáskeresés céljából a lakossági fórumot tartottak a régió 4 településén: Orosziban, Csetfalván, Haláboron és Gecsén. ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇ Kövessenek minket közösségi felületeinken 👇 Facebook: https://facebook.com/profile.php?id=1... Instagram:   / tv21ungvar   Telegram: https://web.telegram.org/k/#@Tv21Ungvar TikTok:   / tv21ungvar_hu   Twitter:   / tv21ungvar   Weboldalunk: https://tv21ungvar.net/hu/