Karlovac: Misa, 2025.

Iz župne crkve BDM Snježne misno slavlje osme nedjelje u godini 2.3.2025. predvodi fr. Ivan Šarić, upravitelj župe i viceprovincijal Hrvatske pavlinske viceprovincije sv. Marije Kraljice Anđela. U karlovačkom naselju Kamensko djeluje jedini hrvatski red - pavlini. Oni su iz Poljske stigli 1972. ne bi li obnovili pavlinski red. Osnovao ga je sredinom 13. stoljeća sv. Euzebije Ostrogonski okupivši pustinjake u redovničku zajednicu. Uzor i zaštitnik, patrijarh reda im je sv. Pavao Pustinjak. Zaslužni su za širenje vjere i kulture među Hrvatima. Župa BDM Snježne utemeljena je 1789., kao nastavak Župe sv. Jakova u Gornjem Mekušju, koja se prvi put spominje 1251. Budući da je crkva sv. Jakova u požaru i poplavi teško oštećena, sjedište župe preseljeno je u pavlinski samostan u Kamenskom koji je 1404. osnovala grofica Katarina Frankopan. Samostan je napušten zbog ukinuća pavlinskog reda 1786. Biskupijski svećenici upravljali su župom do 1972., kada je preuzimaju pavlini.