Daniel Constanda - Noi ne-am bizuit pe Domnul

1. Noi ne-am bizuit pe Domnul Când vrăjmașu-a ridicat Mâna ca să ne doboare, Drumul când l-a-ntunecat. R: Te vom lăuda, o, Doamne, Că ești bun și credincios! Dumnezeu, Iehova Nissi, Steagul nostru e Hristos. 2. Dumnezeul nost' e mare, Nimeni nu L-a biruit, El c-o singură suflare Pe vrăjmaș l-a nimicit. 3. Brațul Domnului e tare, Îndurarea-I ține-n veac Pentru cei aleși ce caută Fața Lui neîncetat. 4. Domnul nostru, stânca vieții, În vecii să fii înălțat, Căci ai fost și vei rămâne Dumnezeu adevărat! #cantaricrestine #music #resursecrestine