KREM + MUZICA = LOVE II (feat. Silviu Mircescu & DJ Undoo)

Extras de pe “Show a la Krem (Mixtape)" – disponibil aici:    • Show a la Krem (Mixtape)   Booking: Daniel Lupu: 0752.99.00.11; [email protected] Piesa in premiera pe BroNews.com http://bronews.com/hip-hop/premiera-k... VERSURI: Strofa I -- Krem Vin viorile ca ciorile cu bolile venerice genetice, Odatã cu schimbãri climaterice puternice Nici iernile siberice, poetico-sintetice Nu se-aşteptau la un "viscol disco" Bancuri fãrã draperii, sã se tripeze rapãrii "Nu vrem Show a la Krem cu timbru-n librãrii!" Bãi complexatule, se saturã statu' de statu' tãu degeaba Şi luatu' la labã-n la minor... Primesc un telefon pe la 1-2 noaptea ??? mã ameninţã cu moartea: „Zi lu' fii-ta sã nu se mai ţinã de şotii, Cã-mi iau sabia din Arabia şi tai labia pizdii mã-tii!" Sara dã cu piatra-n Cleopatra dintr-a patra Fata nu o-ntinde ci o prinde cu arcada. Oops...eroare. Nu-i nimic, se mai întâmplã, Dar data viitoare s-o dai fix în tâmplã! Am un anunţ, sã rãsune-n toate boxele: Fetiţa ta a fost iubitã-n fund de un proxenet Şi pozele cu dozele ei pãtrunzãtoare Am avut eu grije s-ajungã afişe pe semafoare. Folosesc în exces maleabilitatea Adicã abilitatea de-a restructura realitatea. Bãieţi, chiar nu vedeţi cã sunteţi incompetenţi? Faceţi un cerc de suspecţi dar nu de poeţi. Refren -- Silviu Mircescu (& Krem) Krem, bagã, bagã Sã te-njure-o ţarã-ntreagã Cã vezi Doamne, n-ai o treabã Tu cu rapu, las-o baltã Tot ce scrii e uscat şi searbãd Şi oricum ne seacã-n treacãt Ne vedem la moaştele sfantului Krem Sã plângem şi sã ne-aducem aminte de fenomen. Strofa II -- Krem Suntem cei mai idioţi MC şi ne mândrim cu asta, de- asta Rasa noastrã proastã o va învinge pe-a dumneavoastrã, Las' cã vrând nevrând apar pãreri, Rând pe rând ele se cern, Încerc sa cer un ajutor de orice fel! Oh ce ger sever o sã verse teste peste verstele muzicii, O sã fiu de faţã cu greaţã pe faţã sã vãd cum îngheaţã puricii. Tu di ci nu ridici mâna? Pune-o-n aer, nu fi fraier! Dã-i bãtaie, coaie, vezi doctorUndoo cum taie: Krem e dus cu capu, Reîmprospãteazã rapu ca texanu' în masacru. Cã de când şi-au dat ei seama cã repãraşii au talent Vor sã facã pe dracu-n patru sã mã scoatã din clasament. Dar sunt prezent, permanent, mai atent la curent Ca în faţa profilor sã fii obedient! Din oraşul lui Bacovia, de-acolo vine ura De unde patrula a supt pentru prima oarã woop woop Sunt prototipuri de tertipuri fãrã titluri Care se hranesc cu cãcat la ele-n triburi „Ugachaka, schimbã placa, nu e rappa Şi ce dac-am dat cu sapa-n cap la baba pe Lambada" Nu am leacuri pentru toate bolile letale Dar ştiu c-acest pamflet trebuie tratat cu „ah...tare!" Ai preferaţii tãi şi nu mã pui lângã E de-nţeles, nu sunt o legendã...încã! Refren X 2 -- Silviu Mircescu (& Krem) Krem, bagã, bagã Sã te-njure-o ţarã-ntreagã Cã vezi Doamne, n-ai o treabã Tu cu rapu, las-o baltã Tot ce scrii e uscat şi searbãd Şi oricum ne seacã-n treacãt Krem, bagã, bagã Sã te-njure-o ţarã-ntreagã Cã vezi Doamne, n-ai o treabã Tu cu rapu, las-o baltã Tot ce scrii e uscat şi searbãd Şi oricum ne seacã-n treacãt Ne vedem la moaştele sfantului Krem Sã plângem şi sã ne-aducem aminte de fenomen. AMIN!