Halász Gyula és a Strings - Ne bánd.avi

45feri -- től idézet. Remélem, nem neheztel: Az eredeti dalt a Strings együttes adta elő. A zenekart az ős Illés régi tagjai (Halász Gyula, és Nényei Tas) alakították, az Illés 65-ös nagy átalakulása után. A rövid életű együttes egyetlen rádiófelvételén, amely 1966-ban készült, közreműködik: Kardos István (szólógitár), Nényei Tas (gitár), Halász Gyula (ének és basszus), Gellért Péter (dob), Láng Péter (szájharmonika), Baranyai Judit (vokál). Dalszöveg Ne bánd! Sose bánd, ami elmúlt! Azután most bánkódni minek hát. Vége már, vissza nem jő soha talán. Sok év, oly sok dal, színes emlék, minden elszállt, s úgy látod, itt hagytak végül is egymagad. Nem élhetsz úgy, mint éveken át. A gondtalan, könnyelmű ifjúkor elszállt. Ha fáj, ha bánt a messzi múlt, egy új dal vigaszt nyújt. Ne bánd! Sose bánd, ami elmúlt! Azután most bánkódni minek hát. Vége már, vissza nem jő soha talán. Nem élhetsz úgy, mint éveken át. A gondtalan, könnyelmű ifjúkor elszállt. Ha fáj, ha bánt a messzi múlt, egy új dal, vigaszt nyújt. Ne bánd! Mégse bánd! Úgy is elmúlt, s ezután most bánkódni minek hát. Vége már, vissza nem jő, soha talán. Nem élhetsz úgy, mint éveken át. A gondtalan, könnyelmű ifjúkor elszállt. Ha fáj, ha bánt a messzi múlt, egy új dal, vigaszt nyújt. Egy új dal, vigaszt nyújt. Egy új dal, vigaszt nyújt.