Muntele Mic - Zăpadă proaspătă

Salutare! Pe 29 Ianuarie 2022 am fost să dăm o tură, aici aproape de Timişoara, şi anume la Muntele Mic. În clip vei vedea partea de nord a muntelui unde WeSki există cam de prin 2019. Aşa ca aici găseşti un telescaun de 6 locuri care ajunge în cel mai înalt punct de pe munte. O pârtie mare care coboră înapoi la baza lui sau alte variante de pârtii care coboară pe cealaltă parte a muntelui. Dacă alegi restul variantelor, în principiu, vei urca înapoi cu teleskiul dar şi cu un al doilea telescaun de două locuri. Multă zăpadă proaspată si enorm de multe variante de freeride. O sigură coborâre am avut pe pârtie, restul au fost offpiste. Dacă vrei să te distrezi în zapadă afânată e unul din cele mai bune locuri. Mai multe detalii găseşti aici: https://weski.ro/   / weski.ro     / weski.ro   Iar pe mine mă poţi urmări aici:   / dragos.jivan     / jivan_dragos   https://www.fotomobilier.ro/ Abonează-te pentru că mai urmează clipuri! Lasă-mi un like şi un comentariu pentru că aşa merge algoritmul Youtube! Dacă vrei să vadă şi prietenii tăi, poţi da un share! MULŢUMESC!