Ilie Puha & Levitii Domnului- Eu sunt Alfa și Omega

1. /: Eu sunt Alfa şi Omega! Eu sunt Alfa şi Omega! Domnul Isus a zis. :/ Începutul şi sfârşitul este Dumnezeu, Nu e altul pe pământ şi-n cer. Eu sunt Alfa şi Omega! Eu sunt Alfa şi Omega! Domnul Isus a zis. R: /:Iată, Eu vin curând, zice Domnul, Iată răsplata voastră e cu Mine. Voi da la fiecare după faptă, În curând, curând. :/ 2. /: Cine-i sfânt să se sfinţească, Cine-i sfânt să se sfinţească! Domnul Isus a zis. :/ Căci afară vor rămâne toţi cei mincinoși Și acei ce sunt necredincioşi. Cine-i sfânt să se sfinţească, Cine-i sfânt să se sfinţească! Domnul Isus a zis. 3. /: Cei setoși să vină astăzi Cei setoși să vină astăzi La Isus și să bea. :/ Hainele în sfântul sânge să vi le spălați Apa vieții-n dar să căpătați. Cei setoși să vină astăzi, Cei setoși să vină astăzi! La Isus și să bea. 4. /: Domnul vine, maranata! Domnul vine, maranata! Amin, aleluia! :/ Duhul şi mireasa strigă: Vino, Isuse! Mântuiţii cântă: Glorie! Domnul vine, maranata! Domnul vine, maranata! Amin, aleluia!