Zoo Ostrava má nového sloního samce

Sloní skupinu v ostravské zoo doplnil nový člen. Jedná se o 20-ti letého sloního samce ze Zoo LePal ve Francii, který byl přivezen na základě jednání s koordinátorem Evropského záchovného programu (EEP) pro slony indické. Samec Maxim se narodil v roce 1998 v Rotterdamu. Později byl převezen do Zoo Lympne ve Velké Británii a poté do Zoo Sevilla ve Španělsku. V LePal žije od roku 2012. Doposud po něm nejsou žádná mláďata. Sloního samce získala Zoo Ostrava zcela zdarma – v rámci mezinárodních záchovných programů se za zvířata neplatí, hrazeny jsou jen náklady na přepravu. Samce přepravila renomovaná transportní firma ve speciálně upraveném kamionu zařízeném právě pro transport slonů. Záběry zachycují sloního samce Maxima během prvních okamžiků pohybu ve venkovním výběhu.