Ćwiczenia na obiekcie Hotelu Orbis Beskid w Nowym Sączu w czerwcu 2003 roku

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowy Sączu na początku XXI Wieku dysponował śmigłowcem Sokół. W ramach podpisanego porozumienia o współpracy, śmigłowiec wykorzystywali również strażacy do działań ratowniczych oraz ćwiczeń. Śmigłowiec użyty został podczas ćwiczeń w czerwcu 2003 roku na obiekcie Hotelu Orbis Beskid w Nowym Sączu. Zgodę na filmowanie ćwiczeń z kilku kamer otrzymała Regionalna Telewizja Kablowa, która nakręciła materiał na potrzeby swojego programu oraz udostępniła KM PSP Nowy Sącz. Prezentowany film to fragment programu RtTK podczas którego omawiane są prowadzone ćwiczenia.