Cvičení Evakuace 2018

Požár v čisticí místnosti na lůžkovém oddělení nové budovy II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie. Takový byl námět cvičení jednotek požární ochrany, které se dnes uskutečnilo pod názvem Evakuace 2018 ve FN Olomouc. Během necelé dopolední hodiny bylo z ohněm ohrožené budovy evakuováno patnáct pacientů, které představovali figuranti z řad zdravotníků. Požár dekontaminační myčky ve třetím nadzemním podlaží budovy detekovalo čidlo elektrické požární signalizace. Poté, co pracovníci kliniky tento fakt potvrdili, vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje na místo tři vozy profesionálních hasičů ze stanice v Olomouci. Ti po svém příjezdu požár zlikvidovali, odvětrali zakouřené prostory a spolu se zaměstnanci nemocnice se podíleli na evakuaci pacientů. Do cvičení se zapojilo 15 hasičů a za nemocnici 15 figurantů, 8 zdravotnických a 5 nezdravotnických pracovníků. Dalších zhruba 15 zaměstnanců bylo v rámci vyhlášené pohotovosti kontaktováno telefonicky. Autor videa: HZS Olomouckého kraje