Mujo 20 godina živi u šumi - sretan i zadovoljan

Iako ima 77 godina Mujo Pugonja već 20 godina živi u šumi planine Vranica kod Fojnice. Na ovaj potez odlučio se nakon što mu je loš zrak u Fojnici otežavao disanje.Zato je ovaj fojnički robiznon sebi izgradio drvenu kućicu koju zakači za svoga golfa dvojku i doveze na Vlašku ravan, pet kilometara od Prokoškog jezera.Mujo svoju drvenu kućicu više i ne vraća u Fojnicu nego je ostavi pred zimu i ponovo se pojavi u proljeće.Posjetili smo ovoga dobrog i gostoprimljivog čovjeka koji nam je ispričao da se jedino u šumi osjeća slobodan, sretan i zadovoljan.Nikakvih zdravstvenih problema nema kada je među borovima i drugim drvećem.Diše punim plućima a ponekad su mu jedini "prijatelji" medvjedi i vukovi. Radio je Mujo i u Crnoj Gori u šumi kada je na njega pala velika bukva.Mujo ostao živ a bukva polomila sve grane.Ovaj fojnički robinzon stalno je bježao od asfalta u šumu, ali evo asfalt mu je stigao nedaleko drvene kućice.Posjetili smo ga i evo što smo zabilježili. Pridružite se tom kanalu da biste dobili pristup pogodnostima:    / @srećkostipović