Szeged, Dóm tér - zenélő óra

http://szegedpanorama.hu A Csúry Ferenc tervezte zenélő órajáték, melyet 1936-ban a szabadtéri játékok alkalmával adtak át, eredetileg naponta kétszer, negyed egykor és háromnegyed hatkor szólal meg a téren. A fából készült szobrokat Kulai József szegedi faszobrász készítette. A rektor képében Klebelsberg Kunó, a dékánok Brassai Sámuel, Kolozsváry Sándor, Tóth Lajos és Herman Ottó; a diákok Dugonics András, Zágoni Mikes Kelemen, Petõfi Sándor, Szemere Bertalan, Vasvári Pál, Barabás Miklós, Bercsényi Miklós, Bessenyei György, Csokonai Vitéz Mihály, Kazinczy Ferenc, Tinódi Lantos Sebestyén és Vedres István köszön vissza. Bár az órajátékot Rerrich Béla, a Dóm téri épületegyüttes tervezője a szegedi egyetem jelképének szánta, a ritka szerkezet idővel Szeged szimbóluma lett.