Akusztik – Gyémánt Bálint trió (Akusztik – M2 Petőfi TV)

Gyémánt Bálint gitárjátékára a kísérletezés, a határok tágítása jellemző, legyen szó más előadóművészekkel való közös munkáiról vagy saját projektjéről. A gitárművész aktuális zenei elképzeléseihez mindig igyekszik megtalálni a legmegfelelőbb partnereket. A jelenlegi trió fiatal muzsikusai generációjuk kiemelkedő tagjai, akik nemcsak a jazz tradicionális nyelvét beszélik folyékonyan, hanem a legmodernebb irányzatok is komoly hatással vannak hangszeres játékukra. Ahogy ők látták: A gitárral, mint akusztikus hangszerrel találkoztam először és ez a fajta megszólalás a mai napig megszólít, lenyűgöz. Igazi öröm volt ez a felvétel, mert mi is egy kicsit újra tudtuk gondolni a saját dalainkat. A szabadság és a kísérletezés fontos alkotóelemei ennek a muzsikának. Különleges élmény volt számomra, hogy az akusztikus hangzáson keresztül, új arcukat mutatták a kompozíciók. Köszönjük a meghívást!" Gyémánt Bálint trió az Akusztikban, április 12-én, szombaton 23 órától a Petőfi Rádióban, április 13-án, vasárnap 20:00-tól pedig az M2 Petőfi TV-ben. Kövess minket: Facebook:   / m2petofitv   Instagram:   / petofilive   Petőfi Live: http://www.petofilive.hu/ Élő stream: http://www.mediaklikk.hu/m2-elo/