Pogoria 2026 - Rejs I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Młodzież naszej szkoły w liczbie 38 żeglarek i żeglarzy, wyruszyła na swój wymarzony rejs w piątek, 13 marca. Ta szczególna data, nie przyniosła nam pecha, przeciwnie czekała na nas wspaniała atmosfera i radość z pełnienia funkcji członków załogi Pogorii. Rejs rozpoczął się w liguryjskiej Imperii. Tam odbyły się obowiązkowe szkolenia i ćwiczenia m.in. we wchodzeniu na reje. Następnie, przyjazne wiatry, skierowały nas do kolejnych portów Portovenere i Santa Margherita Ligure, skąd m.in. odbyliśmy pieszą wycieczkę do uroczego Portofino. Końcowym portem wyprawy była ponownie Imperia, gdzie zawitaliśmy 21 marca, w pierwszy dzień wiosny! Film został przygotowany przez uczniów I LO w Jeleniej Górze. W filmie wystąpili: Amelia Cyganik Wojciech Michalak Matylda Surmacz Agata Młodzińska Anastazja Kęsicka Lena Pisarek Anastazja Pawlak Tomasz Raczyński scenariusz - Matylda Syrmacz, Lena Głąb, Maciej Walczak lektor - Matylda Surmacz zdjęcia i montaż - Maciej Walczak, Tomasz Raczyński piosenka finałowa w wykonaniu Sylwestra Izydorczyka Specjalne podziękowania: Miasto Jelenia Góra Telewizja Zachodnia.tv STS Pogoria - Pomorski Związek Żeglarski