Alföldi Kéktúra: 5. rész - Mezőtúr - Vésztő (100km)
Kicsit elhúzódott a következő szakasz, hiszen utoljára tavaly októberben jártam az Alföldön. Cserébe ez most egy három napos, 100km-es túra lett. Reggel 8-kor már Mezőtúron tapostam a gátat, ahol két kutyasétáltatónak se sikerült visszahívnia a kutyáit, ott ugattak meg rohangáltak körülöttem. Gratulálok, ügyes gazdik, szép munka! A túrkevei pecsét után VÉGRE először összefutottam túrázókkal. Igazi egzotikum ez errefelé. Váltottunk néhány szót és felhívták a figyelmem, hogy nagy a sár Vésztő előtt. Elraktároztam az infót, de reméltem, hogy nem lesz para, hiszen három napig fagyot mondott. Tovább a gáton jött a második kutyasztori, ugyanis kirohant egy tanyáról két nagytestű kutyi, csúnyán ugatva és morogva. Megálltak tőlem kb. 2 méterre, miközben én tartottam feléjük az esernyőt (meglepő, de a hirtelen ki-be csukástól jobban félnek mint egy bottól), ekkor kiabálnak a tanyáról: "Nem harapnak, csak ugatnak mert tanyasi kutyák!" Visszakiabáltam, hogy: "Úgy legyen, szép napot!" Követtek egy darabig, nem volt jó érzés, de valóban nem bántottak. Este 6 körül értem Ecsegfalvára, ahol az első közkútnál víztöltés után visszabattyogtam a pecséthez és tovább gáton, az első sűrűbb cserjésbe tábort vertem, rejtve a szemek elől és védve a széltől. Kint -5 fok volt én meg aludtam mint egy baba, jó kis hely volt, puha avarral. Másnap 04:30-as kelés mert sok volt aznapra tervezve, így sötétben mentem végig a falun és hipp-hopp napfelkelte után már a Réhelyi látogatóközpontnál pecsételtem. Sajnos túzokokat nem láttam, bivalyokat annál többet! Innentől abszolút jellegtelen egyenes tartott Dévaványára, onnan pedig 1-1 10km-es egyenes Körösladányba. Egy helyen elég nagy volt a sár, ami megterhelte a bokám a nehéz bakancs és rátapadó sár miatt. :/ Körösladányban víztöltés és naplemente után ismét fejlámpával haladtam a gáton, egészen a Sebes-Berettyó összefolyásig. Ott találtam egy nagyon jó kis lapos, avaros, védett helyet a Sebes-Körös partján. Kicsit féltem, hogy a vízközel miatt hideg lesz este, de kellemesen csalódtam mert picit melegebb volt mint előző éjszaka. 5 órai keléssel még sötétben indultam útnak, előre tartva a sártól, ami majd fogad. Vidratanya után meg is mutatta magát, az elején még szerencsére fagyott. Aztán később elcsesződött minden. :D Megjött az eső, ami 2 órán át tartott, feláztatva mindent, szóval a Csolt-monostorig csigatempó, szembeszél, eső, mérhetetlen sár és anyázás következett... Pecsét után cipőtakarítás és betonon végig a vésztői vasútállomásig, ahová d.u. 2-kor érkeztem meg. Ha tetszett, akkor dobjatok egy lájkot és iratkozzatok fel! ;) Insta oldalam: / molnarbarney Cuccok: Kamera: Panasonic Lumix S5 (https://bit.ly/2Ui04S9) Objektív: Panasonic Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 (https://bit.ly/3kM3jvZ) Mikrofon: Rode VideoMicro (http://bit.ly/39eCwj7) Drón: DJI Mini 2 (https://bit.ly/3wZRgh3) Zene: Epidemic Sound (https://bit.ly/3gqa4ie)

Alföldi Kéktúra: 6. rész - Vésztő - Berettyóújfalu (102km)

"Ahol víz van, ott élet van, ahol víz nincs, ott semmi sincs" - az Alföld elsivatagosodásáról

KisPolszki, KisPók, Polák 126p, Maluch

94 Year-Old Grandmother Living Alone at the Edge of the World Far From Civilization

Zöld Gerillák: vízvisszatartási akció az Alföldön

Különkiadás: Kék-tó – A dél-alföldi vízpótlás első lépései

Édenkert vagy sivatag? Vízvisszatartási lehetőségek az Alföldön - Teljes film

Luxizott-e Kádár János a Balatonnál? // Megnéztük a "titkos villát"

Keresztülmentünk az Alacsony-Tátrán! / 98km / 4800m szint

Built Himself a Free House in the Mountains Alone

Full Restoration Abandoned Chopper - Heavy Motorcycle 1960s | One Year Transformation (not JAWA)

Tudtad-e? - Mezőtúr ősi utcáin

Alföldi Kéktúra: 1. rész - Szekszárd - Hajósi pincék (100km)

Egyedül a kéktúrán - Azt hittem, itt vége a Kéktúrának | EP04

Alföldi Kéktúra: 9. rész - Nyírbátor - Sátoraljaújhely (118km)

Olaj, olaj, olaj! / 3. rész (teljes film)

Dél-alföldi kikapcsolódás, Szarvas látnivalói a Poggyászban!

FIRST SNOW means WINTER camping in the Börzsöny mountains

You've Never Seen a Camping Home Like This Before!

