Premier Jan Olszewski w Radecznicy

Odszedł od nas Jan Olszewski Premier RP, dla którego Rzeczpospolita była wartością szczególną, a jej dobro dobrem najwyższym. Wspaniały człowiek, zawsze po stronie najsłabszych, zwykłych ludzi. Wspominając Ś.P. Jana Olszewskiego , przypomniałem sobie, że dane mi było jakieś 25 lat temu spotkać się z Nim osobiście i nagrać krótki materiał wideo z tego spotkania. Zajęło mi trochę czasu odszukanie kasety i przegranie na przekaz cyfrowy. Dedykuję ten film mieszkańcom gminy Radecznica i gminy Komarów a w szczególności Ś.P. Księdzu Michałowi Radejowi, Ś.P. Henrykowi Cisakowi oraz Ś.P. Wiesławowi Ulanowskiemu. Proszę wsłuchać się w słowa Premiera Jana Olszewskiego wypowiedziane w Radecznicy, na spotkaniu z duchowieństwem, nauczycielami, samorządowcami, które po wielu latach są wciąż aktualne i żywe.