Junak 121 Jazda w mieście

(dla niecierpliwych sytuacje w korkach na końcu opisu) Zastanawiając się nad kupnem Junaka 121 125cc przede wszystkim martwiłem się o to jak zachowa się on w jeździe miejskiej. Miał on być co do zasady najszybszą drogą transportu do pracy, pozwalającym skutecznie ominąć korki i doprowadzić mnie na drugi koniec miasta w jak najkrótszym czasie. Zastanawiałem się czy 125cc da radę być pełnoprawnym użytkownikiem miejskich dróg. Wrzucam to nagranie dla wszystkich osób, które zastanawiają się dokładnie nad tym samym - czy posiadając prawo jazdy kategorii B jestem w stanie w aglomeracji miejskiej szybko i bez wstydu się poruszać jednośladem o pojemności do 125cc Subiektywna odpowiedź - tak. 125cc nie jest pojemnością na której z przyjemnością wyjedziesz w trasę do Chorwacji, ale do miasta nadaje się idealnie. W trybie miejskim rzadko rozwija się prędkości powyżej 100km/h a jak widać na wyżej załączonym filmie przyśpieszenie motocykla jest na tyle wystarczające, że nie musisz czuć się zawalidrogą. W skrócie - 125cc do miasta w sam raz. Co nie zmienia faktu, że i tak trzeba zrobić prawko na kategorię A ;) (Dla Poznaniaków ;) ) Dla porównania droga samochód vs motocykl z zachodniego końca miasta (Kiekrz) na wschodni koniec (za Maltą) o godzinie 7:30 rano: Samochód: 56-80 minut Junak 121: 19-24 minut Film w zasadzie jest nudny, ale osoby które zastanawiają się nad kupnem motocykla o pojemności 125cc na pewno znajdą w nim trochę odpowiedzi :) ----------- dla niecierpliwych-------------- obiecane sytuacje ukazujące plusy jednośladu przy zakorkowanych ulicach to: (w minutach) 2:23 6:28 7:30 8:19 11:29