Rok 1965 - W Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile

#Propagandaprl #kronika Tu się nie maszeruje, tu się jeździ. Zaczyna się od jazdy na gokartach i na opanowaniu prawideł ruchu drogowego. Nie ma złej drogi dla dobrego kierowcy taka zasada tu obowiązuje i to na wszelkiego typu pojazdach. Z motocykla przesiadamy się na ciężki kaliber. Pokazujemy tylko zajęcia terenowe. Obok nich długie godziny wykładów przy tablicy szkolnej, techniki, elektroniki, przedmiotów wojskowych. Podchorążowie uczą się prowadzić pojazdy o których nawet się nie śni w cywilnych snach. Nasze wojsko dysponuje dziś całym wachlarzem nowoczesnego sprzętu.