Novi Sad - pesma o Novom Sadu

NOVI SAD - PESMA Gradovi su mnogi slavni, al' je meni jedan glavni Tvrđava mu čelo krasi, a Dunav mu obraz kvasi Imena mu čet'ri dali ti što su ga svojim zvali Vole ga i star i mlad, pa naravno - Novi Sad! Nastala je varoš fina ispod Petrovaradina A slobodu baš od cara kupila za puno para. Farbale ga razne boje, za sebe bi da ga kroje Ne dam da tu nered vlada, ta ja sam iz Novog Sada. (ref): Novi Sad je dobar, Novi Sad je naš Ako nisi znao, to treba da znaš 021, poziva se tako Ali da ga dobiješ, bome nije lako. Novi Sad je dobar , Novi Sad je naš Ako nisi znao , to treba da znaš Kad pomisliš da si pokorio grad Vrlo brzo osetićeš šta je Novi Sad ( meni glavni grad). Ravnicom se našom širi, preko Fruške Gore viri Ko god dođe mesta ima, Novi Sad sve lako prima Došli smo sa raznih strana i imamo trista mana Ali jedna je vrlina, okolo je Vojvodina. (ref)