Jak odbierać rozmowy astronautów z ISS na ręcznym radiu - Inżynieriada #069

Co jakiś czas organizowane są rozmowy dzieci szkolnych z astronautami w ramach programu ARISS. Niedawno szkoły I LO Łask, SP Buczek i ZSO Zelów zorganizowały rozmowę z astronautami przebywającymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Taka łączność odbywa się w paśmie VHF gdzie astronauci nadają na częstotliwości 145.800 MHz. Jeśli macie dowolne radio FM (choćby ręczniaka) które jest w stanie słuchać na tej częstotliwości to możecie osobiście usłyszeć głos astronautów. Jak taka łączność przebiega, zobaczycie w tym odcinku Inżynieriady. Więcej informacji to tym kontakcie na:   / ariss2018